Новости

Посета на Музеј на Македонската борба за независност и знаменитости на град Скопје.

четврто одделение по предметот Историја и општество.
повеќе

Работилница на тема "Компост и процес на компостирање"во соработка со Slow Food Водно Училишни градини.

учениците од V г одделение, засадија хербални и ароматични семиња за нашата училишна градина.
повеќе

Проект „Шах во школите”, во организација на Шаховскиот сојуз на град Скопје.

Андреј Божиноски од 7-а одделение се закити со сребрен медал и Диплома за освоено второ место.Честитки за сите учесници
повеќе

Оглас за прибирање на понуди за фотографирање на ученици од 1-9 одд зa учебната 2023 /2024 година и изработка на алманаси.

краен рок за поднесување на понудите е 11.03.2024година
повеќе

Учениците од трето Б одд. заедно со нашата родителка, воедно и Претседателка на Здружението на граѓани со ретки болести „Живот со предизвици“ Весна Алексовска одржаа работилница со која го одбележаа 29 февруари - Светски ден на ретките болести.

Развивањето емпатија, разбирање, сочувство и почитување на лицата со ретки болести беше главната цел на оваа работилница.
повеќе

Конференција „Сите во акција за справување со врсничко насилство“

превенција, препознавање и справување со различни форми на врсничко насилство.
повеќе

Учениците од второ одделение, се запознаа и учествуваа на предавање со првиот аналоген астронаут од Балканот, Мартина Димоска.

интересни искуства поврзани со Вселената.
повеќе

ПХВ проект на Црвен Крст во просториите на „Даре Џамбаз“.

запознавање со историјат и активности на Црвениот крст,Женевска конвенција и протоколи.
повеќе

Во нашето училиште во организација на Шаховскиот Сојуз на Град Скопје се одржа турнир во шах

повеќе

Обука на тема: „Градење доверба и зајакнување на дијалогот помеѓу младите и наставниците“

проект-Healthy Me или Здрав Јас, во организација на СУНА Хелти Лајф- Скопје.
повеќе

Предновогодишен концерт со учениците од основните училишта од Општина Кисела Вода.

Горди на нашите ученици кои веќе се чувствуваат како ѕвезди
повеќе

Нова сензорна соба од #opstinakiselavoda за дечињата со попреченост во ООУ ,,Кирил Пејчиновиќ”

оваа просторија има значајна улога во развојот на нивните когнитивни и социјални вештини
повеќе

Работилница со родителите од првите одделенија

стилот на семејното воспитување влијае врз развивањето на самодовербата кај децата, како да му помогнат на своето дете за развивање на самодовербата
повеќе

Учениците од 4то одделение во посета на градоначалникот на Општина Кисела Вода – Орце Ѓорѓиевски.

позитивна енергија, многу детски среќни и насмеани лица.

Ученички парламент

„Стилови на учење“
повеќе

Одбележување на 3 декември ,Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби.

инклузивниот тим на училиштето во соработка со наставниците и образовните асистенти организираше низа активноси

„Градиме ЕКО навики“

работилница за селектирање отпад
повеќе

Учениците од второ одделение во посета на Природно научниот музеј и Театарот за деца и младинци

запознавање со широкиот спектар на животни,растенија и нивните живеалишта -проширување на знаењата за театарската уметност
повеќе

Модерни спортски терени добива и ООУ „Кирил Пејчиновиќ“

Вложувањето во спортската инфраструктура во училиштата е еден од највисоките наши приоритети и претставува инвестиција во здрави и активни генерации.

МИО работилници

„Сплотени играме заедно“